• (067) 767-03-55
  • ragerus@gmail.com

Встановлення Mac OS X Yosemite на MacBook Pro Late 2011.

Yosemite

Останнім часом збільшилася кількість клієнтів, які приносять на обслуговування ноутбуки Apple 2010-2011 років. Конфігурації відносно живі (Core i5, 4Gb RAM), походження - в основному з eBay. Основна проблема в цьому випадку - такі машинки продаються без HDD. Поставити новий вінчестер - питання кількох хвилин, а от як і яку ОС туди встановити - те ще питання.

Вищезгаданий ноутбук першопочатково поставлявся із Mac OS X 10.7 Lion. Ця ж ОС спокійно ставиться із іміджів, які широко доступні на торентах. Завантажувальна флешка в цьому випадку робиться Windows утилітою TransMac. Але на даний момент Lion фактично втратила актуальність. "Із коробки" на неї не ставиться ні один із сучасних броузерів, в штатному Safari не працює YouTube і т.п.

Загалом, ніхто не заважає нам поставити ту ж Sierra, але працює вона на такій конфігурації м'яко кажучи не дуже. Оптимальною для цих машин я вважаю Mac OS X Yosemite.

Коротко про те, як зробити завантажувальну USB флешку, з якої можна поставити Yosemite.

Усі дії, крім завантажування образу, ми здійснюємо під Mac OS, версія ролі не грає (підійде і Lion).

Запускаємо Terminal.app і кажемо "defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles YES". Перезавантажуємо систему. Так ми ввімкнули відображення прихованих файлів.

Ідемо на улюблений торент-трекер і шукаємо образ "OS X Yosemite [MAS].dmg". Це популярний у "хакінтошників" імідж. Монтуємо його, заходимо в підмонтований каталог і монтуємо InstallESD.dmg, який розташовано в "Install OS X Yosemite.app/Contents/SharedSupport/".

Запускаємо Finder і створюємо Alias для образу BaseSystem.dmg, який знаходиться в уже підмонтованому OS X Install ESD. BaseSystem.dmg прихований, для того щоб його побачити ми і проводили вищезгадані маніпуляції в терміналі.

Втикаємо як мінімум 8Гб флешку, запускаємо DiskUtility, форматуємо флешку в GUID, файлова система журнальна HFS+. Розвертаємо на флешку за допомогою DiskUtility BaseSystem.dmg (вірніш alias на нього, приховані файли дискова утиліта не бачить).

Заходимо у підмонтований OS X Install ESD і монтуємо BaseSystem.dmg. Копіюємо папку "OS X Install ESD/Packages" на флешку в папку "/System/Installation/". Там замість неї є Alias, про це буде попередження.

Із "Install ESD" (Ви вже про нього забулися? А він підмонтований!) в корінь флешки копіюємо BaseSystem.dmg та Basesystem.chunklist.

Все, з флешки можна завантажуватися.

18.05.2018