• (067) 767-03-55
  • ragerus@gmail.com

Паяємо теплові трубки.

Від колег-ремонтників часто чув байки на тему "Що трапиться, коли спробувати паяти теплову трубку системи охолодження?". Версії розвитку ситуації висувалися різні, від "гахне" до "весь вакуум із трубки вийде". Тому щоб розставити крапки над "ї" не полінувався записати кілька коротких відео.

Деталі систем охолодження (СО) ноутбуків паяються спеціальним припоєм із температурою плавлення близько 140oC. Приклад таких припоїв. Вони не надто поширені, але в більшості випадків того, що залишається на деталях системи охолодження достатньо для нормальної пайки.

Використовувати сплав Розе (температура плавлення 94oC) для пайки теплових трубок я б не радив. Як показує практика, вже при температурах близько 80oC він втрачає міцність і система охолодження може розвалитися на складові.

Зараз я спробую показати процедуру припаювання донорської теплової трубки до іншого радіатора. Фактично я зберу нову систему охолодження із деталей кількох СО.

Ніякого спецобладнання я не використовую, обходжуся термофеном популярної паяльної станції Lukey 852D.

Відпаюю теплову трубку-донор:

Тут я відділяю теплову трубку від теплозйомника. Потік повітря термофена ставлю на максимум. Температура та ж, що використовується для пайки безсвинцевих припоїв.

Виймаю теплову трубку з радіатора:

Щоб теплова трубка знов не припаялася до теплозйомника, між ними вклав листочок паперу.

Розбираю ще одну СО, добуваю радіатор:

Як бачите, температура деталей невисока, теплозйомник зняв пальцями.

Зпаюю докупи донорські деталі - теплову трубку і радіатор:

Флюс використовую самий простий, польський AGT-037.

Як бачите, нічого не бахнуло, деталі міцно тримаються одна одної. Місце пайки ближче:

Heatpipe soldering 1 Heatpipe soldering 1

17.05.2018